wtorek, 29 listopada 2022

5 pomysłów na kartki z choinką

 Cześć :)

Scrapowy świat już od września żyje świętami Bożego Narodzenia. Oczywiście, niektórzy z Was zaczynają wcześniej, niektórzy później, ale to właśnie po wakacjach pojawiają się nowe świąteczne przydasie w sklepach i to z pewnością nastraja do tworzenia pierwszych kartek świątecznych. Wiemy też, że wiele z Was tworzy nie tylko dla sienie ale również dla rodziny, przyjaciół, a nawet na sprzedaż, więc wcześniejsze rozpoczęcie świątecznego kartkowania jest wskazane aby po prostu zdążyć ze wszystkim planami i zamówieniami :)


U nas właśnie z początkiem września pojawiły się nowe wykrojniki, a wśród nich świąteczne wzory, dwie choinki oraz girlanda z bombkami. Dziś chciałabym pokazać Wam 5 różnych kartek bożonarodzeniowych z wykrojnikiem choinka z bombkami. Ponieważ bombki są oddzielnym elementem, choinkę możemy używać samą lub właśnie z tymi bombkami.


Jako pierwszą chcę pokazać Wam kwadratową kartkę Jowity Puzio. 
Jowita postawiła na ciepłe odcienie brązu oraz bieli i złota. Choinkę wycięła w zielonym arkuszu, który znajdziecie na tyle okładki zestawu Romantic Memories, dodała złote bombki i umieściła w okienku z wykrojnika ramki owalne. Choinka fajnie wyróżnia się ponieważ okienko zostało podklejone mleczną kalką. Ponieważ Jowita uwielbia tworzyć kwiaty to i na tej pracy nie mogło ich zabraknąć.


Druga kartka z choinką jest również autorstwa Jowity.
Ta kartka jest formatu ok. 10x15, do jej wykonania Jowita również użyła białego papieru w gwiazdki, ale tym razem srebrne. Arkusz delikatnie pomalowała błękitną farbką. Drugim kolorem przewodnim jest granat. Choinka jest wycięta białego papieru i została umieszczona na małej serwetce owalnej. Aby nie przeładować kartki Jowita dodała tylko jedną poinsecję i kilka gałązek.


Trzecią kartką z choinką jest kartka sztalugowa od Małgosi Janochy.
Jest to bardzo ciekawa forma, która posłuży nie tylko do złożenia życzeń ale również dekoracja. Na kartce jest okienko z shakrem, a przed nią została umieszczona choinka z bombkami. Zobaczcie, że na bombkach Małgosia dodatkowo przykleiła kryształki, pięknie to wygląda. Po choinką znajdują się oczywiście prezenty (pamiętacie nasze zeszłoroczne gratisowe wykrojniczki?) oraz poinsecje, malutkie szyszki i różne zimowe gałązki.


Czwarta kartka z choinką to właściwie czekoladownik, bo czemu przy okazji składania życzeń nie wręczyć słodkiego upominku? Tę kartkę wykonała Ania Sawicka, po prawej stronie umieściła choinkę wyciętą z dwóch warstw papieru, białej i zielonej. A po lewej poinsecje z gałązkami i bombkami. Dekoracja pięknie wyróżnia się na granatowym tle :)


Piątą kartkę, którą pragnę Wam pokazać, przygotowała Jowita Puzio. 
Przy pomocy białych choinek, ilustracji kościółka i poinsecji Jowita zbudowała prześliczną zimową scenkę. Dzięki brązom. beżom, bieli i odrobinie złota powstała cudna kartka w stylu vintage.


Ciekawa jestem, która kartka najbardziej się Wam podoba i dlaczego :)
Napiszcie w komentarzu.

Wykrojnik choinka z bombkami czeka na Was w sklepiku, KLIK,
podobnie jak pozostałe wykrojniki i papiery, które widzicie w tych inspiracjach.

Pozostawiam Was w przedświątecznym, twórczym nastroju.
Pozdrawiam
Monika Prokop-Królak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz