niedziela, 21 kwietnia 2024

Pomysły na komunijne kartki, zaproszenia, albumy, pudełka

 Maj i czerwiec to czas Komunii Świętych, a teraz wiele z nas przygotowuje się na tę okazję. Rodzice planują uroczystości i przyjęcia dla swoich dzieci, zaproszeni goście niedługo rozpoczną poszukiwania prezentów i pamiątek, a rękodzielnicy tworzą zaproszenia kartki, exploding boxy, pudełka, albumy.

Ręcznie tworzone zaproszenia, kartki i pamiątki są wyjątkowe, niepowtarzalne dlatego warto je tworzyć dla swojej rodziny, dla swoich klientów :) Jeśli właśnie przygotowujesz takie prace, a może dopiero planujesz i poszukujesz pomysłów to zapraszam serdecznie do lektury tego artykułu :) Obejrzysz wiele ciekawych prac, dodatkowo do kilku podam Ci linki do tutoriali :)


Wszystkie prezentowane inspiracje przygotował nasz Desing Team
z papierów scrapbookingowych i przy pomocy naszych wykrojników.ZAPROSZENIA

Przygotowania do komunii zaczynają się między innymi od kupienia lub samodzielnego wykonania zaproszeń. Jeśli czytasz ten artykuł i szukasz zaproszeń lub planujesz je zrobić to na pewno wiesz, że takie w wersji handmade mają dużą wartość, są wyjątkowe. Można je wykonać niemal identyczne lub mogą różnić się detalami co spowoduje, że będą jeszcze ciekawsze.

KARTKI Z HOSTIĄ

Jeśli wybierasz się na komunię i chciałabyś wręczyć własnoręcznie wykonaną kartkę to poniżej zebrałam wiele przykładów jakie przygotował nasz Design Team. Hostia jest nieodzownym elementem komunii i z tego względu zajęła centralne miejsce na kartkach które za chwile obejrzysz. W większości inspiracji kartki ozdobione zostały kwiatami, listkami, kłosami zboża a nawet wyciętymi ilustracjami.

KARTKI Z HOSTIĄ W WIANKU BLUSZCZU

Zamiast gładkiej hostii można użyć jej bogatszej wersji z wiankiem z bluszczu.


KARTKI Z OZDOBNYM KRZYŻYKIEM

Zamiast klasycznej lub ozdobnej hostii można użyć krzyżyka i wokół niego zbudować kompozycję np. z ręcznie wykonanych kwiatów z dodatkiem listków i gałązek jak również z wyciętymi ilustracjami. Jeśli chcesz wykonać kartkę komunijną jak na poniższym zdjęciu, a przy okazji nauczyć się tworzyć takie piękne róże z papieru to koniecznie obejrzyj TEN TUTORIAL.

KARTKI Z KIELICHEM I HOSTIĄ

Kolejnym charakterystycznym elementem komunii jest kielich z hostią. Możesz umieścić go na serwetce a wokół niego w łatwy sposób zbudujesz kompozycję z kwiatów i gałązek.

KARTKI Z WYCINANYMI ILUSTRACJAMI

Popularne wśród twórców kartek są arkusze z grafikami / ilustracjami do samodzielnego wycinania. W naszej ofercie również znajdziesz taki arkusz. Sprawdź poniższe inspiracje a przekonasz się jak pięknie wyglądają kartki z ich użyciem.

KARTKI W NIETYPOWEJ FORMIE

Jeśli lubisz nietypowe formy to poniższe kartki na pewno Cię zainteresują. Pierwsza jest w kształcie torebeczki, druga to tzw. shadow boxy, a trzecia i czwarta to kartki księgi. Do tej ostatniej powstał kurs, zapraszam do obejrzenia - KLIK.


EXPLODING BOXY
 
Ciekawą i zaskakującą formą wręczenia życzeń na tak wyjątkową okazję jaką jest komunia jest exploding box,, czyli wybuchowe pudełeczko. Na szczęście po jego otwarciu nic nie wybucha, ale ścianki rozkładają się ukazując wnętrze pudełka. A co zwykle znajduje się w środku? Dekoracje związane z uroczystością, życzenia, często kieszonka na pieniążki lub pudełeczko na prezent.
PUDEŁKA NA UPOMINKI

Jeśli planujesz oprócz złożenia życzeń wręczyć prezent ale nie zdecydujesz się na exploding box to możesz przygotować i ozdobić pudełko. Na poniższych przykładach znajdziesz pudełka w kształcie cukierków (tu zmieścisz zarówno prezent rzeczowy jak i pieniężny oraz kilka ulubionych cukierków), czekoladowniki (do którego włożysz nie tylko czekoladę ale również pieniążki lub bilet na wymarzoną atrakcję) oraz klasyczne pudełko.

ALBUM NA PAMIĄTKOWE ZDJĘCIA

Planując prezent warto pomyśleć nad wykonaniem albumu na zdjęcia. Z pewnością będzie to wyjątkowa pamiątka, do której będzie można wielokrotnie wracać. Jeśli chcesz wykonać taki lub podobny album zajrzyj do kursu Małgosi Janochy - CZĘŚC 1, CZĘŚC 2. Nauczysz się jak od podstaw stworzyć bazę i jak ozdobić okładkę i wnętrze.


Dziękuję za przeczytanie artykułu i obejrzenie prac naszego Design Teamu.
Mam nadzieję, że będę one dla Was inspirujące i zachęcą do przygotowywania własnych pamiątek komunijnych. A Jeśli potrzebujesz produktów aby tworzyć polecam zajrzeć do sklepiku Craft Passion.


Pozdrawiam
Monika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz